LEGIO XII RAPAX

NABÍDKA

Do ut des

Legie XXI Rapax je realizací našeho nadšení pro starověkou římskou armádu. ale také je to dobrá zábava. Přesto se snažíme sdílet naše znalosti a zkušenosti z účastí na velkých antických festivalech po celé Evropě (tj. Římě, Nijmegen, Xanten, Kalkriese, Rankweil, Velzeke, Koblenz nebo Nowa Slupia), žijící historie lekce ve školách, přednášky na univerzitách, spolupráce s muzei, tvorba filmů, reklam, hudebních videí, fotografických sezení nebo publikační projekty. (podívejte se do naší galerie)

Můžeme se také podílet na organizaci událostí s historickou tématikou, poradit v jistých ohledech historické správnosti.

  • Pro ty pořádající historické události nabízíme prohlídku římského táborového života, legionářskou výbavu, cvičení a bojové techniky, bitvy s ostatními římskými  nebo barbarskými skupinami, trh s otroky, gladiátorské zápasy atd. V některých se diváci můžou aktivně zapojit a získat přímou zkušenost.
  • Rozvíjíme vazby a výměnu znalostí s dalšími římskými skupinami a spolupracujeme s univerzitami, školami, muzei, a mediálními specialistami připravující vzdělávací projekty pro děti, mládež a dospělé.
  • Provádíme projekty experimentální archeologie, tj organizování pochodů a táboření v lesích, zimní tábory a jiné. Vše záleží na smělosti dobrovolníků.
  • Podílíme se také v oblasti filmových, fotografických, divadelních nebo publikačních projektů. Máme také zkušenosti v oblasti reklamních projektů a teambuldingových akcí.
  • Půjčujeme historické vybavení římských legionářů, římské civilní šaty. atd.

Jsme otevřeni všem výzvám, nápadům a návrhům. Zkuste nás !